מה באמת קורה בתוך הפירמידה הגדולה?

עודכן ב: 7 אוק 2020

ראיון מתורגם מסרטון עם אריך פון דניקן (מופיע בסוף המאמר) בו הוא מספר על הפירמידה של ח'וֹפּו במצרים, על ההסטוריה של התגליות והמיסתורין שאופף אותה. הזרם המרכזי של האריכיאולוגיה שבוי בסיפור שלו, שגם אם הוא לא מתחבר עם העובדות בשטח, זהו הסיפור שאנו מכירים. פון דניקן מספר סיפור אחר.

על פי הארכיאולוגיה הפירמידה הגדולה נבנתה על ידי פרעה בשם ח'וֹפּו או חפוס (Cheops) ביוונית.

אך איך אנו יודעים שח'ופו היה הבנאי של הפירמידה?

מופיע איפשהו בכתובים מקום בו הוא אמר שהוא עשה זאת?

יש פסלים?

יש לנו מומיה של ח'ופו?

לא, אין לנו שום דבר.


לפני 2000 שנה ויותר, חלק מההיסטוריונים של אותה תקופה היו במצרים, למשל דיודורוס סיקולוס (Diodorus Siculus), סטראבון (Strabo), פלוטרכוס (Plutarch) והרודוטוס (Herodotus), כולם היו במצרים לפני בערך 2,000 שנה וכולם עמדו לפני הפירמידה הגדולה ושאלו את הכהנים המקומיים שם - מי בנה את הפירמידה הזו? והכהנים המקומיים אמרו - אנחנו לא יודעים, יש לנו בעיה אמיתית עם הפירמידה הגדולה.


תבינו, הבניין מורכב משניים וחצי מיליון אבנים בערך. כעת, כל טכנולוגיה זקוקה להיסטוריה, צריך ללמוד כיצד להזיז בלוקים, כיצד לחצוב אותם, כיצד לחתוך אותם, כיצד להציב אותם וכו'. אם נניח שח'ופו בנה את הפירמידה, אביו של ח'ופו היה נורפו (Norfu), סבו הגיע ישירות מתקופת האבן, לא היה מספיק זמן לאבולוציה של הטכנולוגיה לפני הפירמידה הגדולה.


בתוך הפירמידה המכונה "פירמידת ח'ופו", יש פירים וחדרים שונים. עכשיו, בזכות הידע המודרני שלנו, אנו יודעים שיש לפחות קילומטר אחד של פירים בתוך הפירמידה הגדולה וזה אומר תכנון, תכנון פירושו תכנון הנדסי, צריך חישובים, אבל אבא של ח'ופו, הוא מאנשי תקופת האבן, לא היה זמן להתפתחות טכנולוגית עבור התכנון ההנדסי.

אך אם זה היה חנוך (Enoch), לפני המבול הגדול, אז זה יכול להיות הגיוני.


בפירמידה הגדולה של מצרים יש שלושה חדרים - החדר העליון, שהם מכנים "לשכת המלך" (the King's Chamber), חדר הלבה שהם מכנים "לשכת המלכה" (Queen's Chamber) ומתחת לפירמידה, בתוך הסלע, ישנו חדר נוסף שאותו הם מכנים "החדר הלא גמור" (the unfinished chamber).


בלשכת המלכה, שהיא החדר באמצע, ישנם שני פתחים בקירות, בצד הצפוני ובצד הדרומי ולפני 25 שנה, אחד מחבריי, מהנדס גרמני ששמו הוא רודולף גנטנברינק (Rudolph Gantenbrink), בנה רובוט קטן וקיבל אישור מהמחלקה לארכיאולוגיה לטפס עם הרובוט הזה באחד הפירים מלשכת המלכה. על פי הארכיאולוגיה, כולם היו משוכנעים לחלוטין שאורכו של הפיר הוא כשמונה מטרים בלבד ואז הוא נגמר. הם טענו שזה פיר סמלי שנוצר כדי שנשמתו של פרעה תעלה אל הכוכבים דרך הפיר הזה, אז הארכיאולוגיה אמרה - שמונה מטרים.

לפני כ-25 שנה, נכנס הרובוט של ידידי רודולף גנטנרינק לפיר הדרומי שמתחיל בלשכת המלכה, עבר את שני המטרים ראשונים ואז התחיל לטפס בתוך הפירמידה, הרובוט טיפס גבוה יותר ויותר, שמונה מטרים עברו מזמן, הארכיאולוגים לא הבינו מה קורה, הרובוט חלף דרך סוגים שונים של אבן- גרניט, בַּהַט (Alabaster), אבן חול, ואז הרובוט עבר כמה דלתות, אבנים שנראו כמו דלת, טיפס עוד ועוד, 32 מטר, 42 מטר, 52 מטר ובגובה 62 מטר, דרך המצלמה נראה כי הרובוט הגיע לדלת קטנה, קטנה כי מידות הפיר הן רק 40 על 40 סנטימטרים, דלת קטנה עם שתי ידיות, ידיות מתכתיות, אחת מהידיות המתכתיות היתה שבורה, ראו אותה למטה בצד ימין. לרובוט היה לייזר והלייזר עבר מתחת לדלת ואז ידענו בוודאות שפירוש הדבר הוא שחייב להיות עוד משהו מאחורי הדלת הזאת. כל זה קרה לפני 25 שנה בערך, שמעו על זה בעיתונות, כמה תוכניות הוצגו בטלוויזיה, אך מה קרה מאז? מה קרה במשך 25 שנה מאז רובוט המדידה של רודולף גנטנברינק?

הדלת הראשונה, עם הידיות המתכתיות

כמה שנים מאוחר יותר, הארגון האמריקאי "נשיונל ג'יאוגרפיק" (National Geographic Society) הגיע למצרים, הם בנו רובוט חדש. ברובוט החדש היה מקדח ואיתו הם קדחו חור לתוך מה שנראה לנו כדלת הקטנה. הם שידרו תוכנית טלוויזיה בינלאומית, הם הכריזו שעכשיו לראשונה הם יכניסו מצלמה דרך החור הזה כדי שעיני העולם יוכלו לראות בשידור חי מה יש מאחורי הדלת. סליחה, אך זה היה השקר הבא, הצילומים נעשו מראש, הם ידעו שאין שום דבר מאחורי הדלת, זה היה ריק, אחרת הם לעולם לא היו מראים את זה לציבור. בכל מקרה מאחורי הדלת הראשונה הזו, הלייזר ביצע מדידה וכ-22 סנטימטרים מאחוריה היה קיר נוסף.

רודולף גנטנברינק והרובוט

שמונה עשרה שנים חלפו ואיש עשיר מסינגפור הגיע למחלקת העתיקות במצרים ואמר שיש לו אפשרות חדשה, להרוס את הקיר. מאחורי הדלת הראשונה, אחרי 20 סנטימטר נמצאת השנייה, הוא יכול להשמיד אותה על ידי גלים, גלי קול. הם לא קיבלו את ההצעה הזו, אך נתנו לו אישור לקדוח חור מאוד מאוד קטן בקיר הזה, כל כך קטן שאפשר לעבור דרכו רק באמצעות אנדוסקופ, אנדוסקופ כמו זה שנכנס לגוף. כמובן שנקדח החור הקטן הזה בקיר והם הכניסו את המצלמה של האנדוסקופ. האנדוסקופ צילם מאות תמונות, המחשב חיבר את התמונות האלה ומה מצאו מאחוריה? חדר נוסף. ושוב, זה אומר טכנולוגיה, טכנולוגיה פירושה תכנון, צריך תיכנון מלשכת המלכה, שני הקירות האלה, צריך לתכנן את הפתחים האלה, כי משני הצדדים אתה יכול לטפס עם רובוט 62 מטר, צריך לתכנן את החדר שבהמשך וזה אומר חישובים הנדסיים, תכנון הנדסי, כל זה לא מתאים לתקופתו של ח'ופו, ח'ופו חי בערך 2500 שנה לפנה"ס, קצת אחרי תקופת האבן, זמן האבולוציה של הטכנולוגיה לא היה מספיק. אם חנ