האובייקט המוזר שסובב את כדור הארץ מאז 1920

עודכן: 7 באוק׳ 2020

לוויין האביר השחור הוא אובייקט מתכתי הנע במסלול קוטבי סביב כדור הארץ. יש הרבה ספקולציות די פנטסטיות ביחס למקורו ולמטרתו של הלוויין הזה שאורכו 100 מטר. הלוויין התגלה בשנות העשרים באמצעות שידורי רדיו. מדענים, כולל ניקולה טלסה, האמינו כי אותות רדיו נקלטים מגוש הברזל המרחף הזה. אלה היו המקרים המתועדים הראשונים של "אקו ארוך השהייה" (Long Delayed Echoes -LDE), תופעה בה השולח של שידור רדיו קולט הד של השידור לאחר מינימום של 2.7 שניות.


מסלולו של האובייקט הוא חריג ביותר. הוא נמצא במסלול קוטבי, כלומר מסלול ההקפה שלו עובר דרך שני הקטבים המגנטיים של כדור הארץ. את הלוויין הראשון שמכוון למסלול קוטבי שיגר האדם בשנת 1960. האביר השחור הוא האובייקט הלא ארצי היחיד עם דפוס הקפה כזה. הוא מקיף את כדור הארץ ב 79 מעלות מעל קו המשווה ולא ב-90 מעלות שנחשב למסלול קוטבי רגיל. האביר השחור נע במהירות ומשלים את מסלולו כל 104.5 דקות. אף מדינה לא טענה לבעלות על האובייקט.


בזאת מסתכמת הרשימה של כל העובדות הידועות על לוויין האביר השחור. שאר המידע הזמין הוא בעיקר ספקולציות. ארצות הברית וממשלת רוסיה הביעו עניין רב באובייקט אך לא חלקו הרבה מהמידע שלהם לגביו.


"האביר השחור הוא בעיקר ברברת של סיפורים שאינם קשורים אליו, דיווחים על תצפיות מדעיות לא שגרתיות, כותבים המקדמים רעיונות שוליים, לווייני ריגול מסווגים ואנשים שמספקים פרשנות יתר לתמונות. המרכיבים הללו נקצצו, נבחשו ובושלו יחד ברשת האינטרנט לכדי מיתוס אחד מטושטש ולא עקבי", אמרה אשת החינוך הבכירה, מרטינה רדפאט (Martina Redpath), מפלנטריום ארמה (Armagh Planetarium).


ישנה תיאוריה שמדובר בחלק של חללית או בלוויין מפורק. תיאוריה זו נפסלת בקלות רבה, שכן גילוי האובייקט מקדים את שיגור הלוויין הראשון. גודלו העצום מבטל גם את הסבירות שנותרה שהוא מעשה ידי אדם.


התיאוריות הפופולריות יותר טוענות כי האביר השחור הוא רכב חייזרי, מכשיר ריגול או חלק מרשת תקשורת חייזרית גדולה יותר. טענה זו מגיעה ממספר אנשים המקליטים שידורי רדיו שנראה שמקורם בלוויין. טסלה אמר כי התדירות והאלמנטים של השידור אינם דומים למשהו בו הוא נתקל בעבר. ישנן תופעות טבע רבות שטסלה זיהה בזמן שהמדע בכללותו לא זיהה אותן. אמנם איננו יכולים לאמת את התיאוריה שהוא האזין לאביר, אולם זו תיאוריה מעניינת.


בשנת 1973, דנקן לונן (Duncan Lunan), סופר מדע בדיוני ובוגר האוניברסיטה של גלזגו (University of Glasgow), ביצע ניסויים בתמסורות שהגיעו מהאביר השחור. עוצמת ומרווחי השידור גרמו לו להאמין שהאותות הגיעו מכוכב "איזר" (Epsilon Bootis), כוכב כפול הנמצא במרחק של כ-250 שנות אור ממערכת השמש בקבוצת הכוכבים "רועה דובים" (Boötes). פענוח ההודעות גרם לו להאמין שהשידורים נמשכים כבר כ-13,000 שנה ושהאביר השחור נשלח עם מידע ומפות כוכבים בכדי למצוא חיים אינטליגנטים.


בדצמבר 1998 מעבורת החלל אנדוור צילמה אובייקט, במהלך מסעה לתחנת החלל, שרבים מאמינים שזהו האביר השחור.


האובייקט נמצא במסלולו עד היום. בנאס"א טוענים שהאובייקט הקרוי האביר השחור הוא כבר איננו אותו אובייקט ובמהלך השנים מזהים אובייקטים שונים כאביר השחור.

האביר השחור הוא אובייקט אמיתי, לא ניתן לחלוק על קיומו. מקורו ומטרתו נותרו בגדר תעלומה. מוזר שתעלומה כזו סובבת סביב כדור הארץ במשך עשרות שנים לפחות, וגופים ואירגונים כמעט ולא מתעניינים בה יותר.


סרטון קצר על האביר השחור


דוקו - האביר השחור


525 צפיות0 תגובות