top of page
הרשמו לידיעון המקוון שלנו

קבלו עידכונים על מאמרים חדשים והתרחשויות אחרות

תודה על הרשמתך

השתתפו במסע אופן הזמן

Ofan Logo a.png

מסע רב חושי בנבכי הזמן, שבו המרבד העשיר של הציוויליזציות הקדומות מתעורר לחיים ושואב אותנו אל תוכו.  

דו"ח על עב"מים עשוי להתפרסם בקרוב - והוא יהיה גדול, אומר בכיר לשעבר

מקור: Washington Post


הצעת החוק של 2.3 טריליון דולר בשנה שעברה עשתה כמה דברים מאוד ברורים: היא סיפקה למיליוני אמריקאים עזרה נרחבת בתקופת הקורונה והיא מנעה את השבתת הממשלה הממשמשת ובאה. והיא עסקה גם ב ... עב"מים.

החקיקה, עליה חתם הנשיא דונלד טראמפ, שכללה יותר מ-5,500 עמודים, הכילה את חוק אישור המודיעין לשנת הכספים 2021, אשר נשאה הוראה חריגה בסעיף "הערת הוועדה" שלה, תחת הכותרת המוצנעת "איומים אוויריים מתקדמים". ההתניה מחייבת כי ראש המודיעין הלאומי יעבוד עם מזכיר ההגנה על דו"ח המפרט את כל מה שהממשלה יודעת על עצמים מעופפים בלתי מזוהים - המכונה בשפת הסוכנות "תופעות אוויריות לא מזוהות" או "כלי רכב אוויריים חריגים".


זה חייב להיות מפורסם, וכשזה יקרה זה יהיה גדול, אמר ראש המודיעין לשעבר ג'ון רטקליף בראיון שנערך לאחרונה. "למען האמת, יש הרבה יותר תצפיות ממה שפורסם ברבים", אמר רטקליף ביום שישי למגישה בפוקס ניוז, מריה ברטירומו (Maria Bartiromo).

על הדו"ח לכלול "ניתוח מפורט של נתוני תופעות אוויריות לא מזוהות ומודיעין" שנאסף על ידי משרד המודיעין הימי, כוח המשימה של תופעות אוויריות בלתי מזוהות וה-FBI, כך נכתב בהוראה. ההוראה גם קוראת ל"תיאור מפורט של התהליך בין הסוכניות", מה שיבטיח שניתן יהיה לאסוף ולנתח נתונים מכל קשת הממשל הפדרלי. הדו"ח עשוי לתעד תצפיות מכל רחבי העולם", אמר רטקליף. "ישנם מקרים שאין לנו הסברים מספקים לחלק מהדברים שראינו", הוסיף. "וכאשר הסיווג יוסר מהמידע הזה, אוכל לדבר על כך קצת יותר."


והזמן לכך עשוי להגיע בקרוב.


כשטראמפ אישר את חבילת ההוצאות ב-27 בדצמבר, החלה ספירה לאחור של 180 יום, שהעניקה לגורמי הביון זמן עד יוני למסור למחוקקים את הדו"ח. עם זאת, שני גורמים עשויים לעכב את שחרורו של הדו"ח: סוכנויות לא עמדו בעבר במועדי דיווח דומים בקונגרס; וההוראה אינה מחייבת טכנית, מכיוון שההוראה נכללה בדו"ח ועדת המודיעין של הסנאט על הצעת החוק, ולא בהצעת החוק עצמה.


"במילים אחרות, זה לא חוק, אבל הסוכנויות/מחלקות בדרך כלל מתייחסות ללשון הדוחות כלשון הצעות חוק", אמר אחד העוזרים הבכירים בסנאט המכיר את החקיקה. לשכתו של הסנאטור מארק וורנר, יו"ר ועדת המודיעין של הסנאט, סירבה להגיב לדיווח על דו"ח העב"מים. דובר משרד מנהל הביון אמר כי "אין לנו מה לומר."


ההצהרה של רטקליף מגיעה חודשים לאחר שהפנטגון פרסם שלושה סרטונים מגורענים של עב"מים שתועדו על ידי טייסי חיל הים האמריקני באמצעות מצלמות אינפרא אדום. הצילומים מראים את האובייקטים נעים במהירות על פני המסך. "אלוהים," מעיר טייס אחד. הסרטונים הסתובבו במשך שנים, אך המהלך של משרד ההגנה נתן להם תוקף רשמי נוסף.


הסנטור לשעבר הארי ריד, תומך ותיק בחקר עב"מים, אמר אז כי הצילומים "רק מגרדים את פני השטח של המחקר ואת החומרים הקיימים... ארה"ב צריכה לבחון זאת באופן מדעי רציני ואת כל ההשלכות האפשריות לביטחון לאומי", אמר. "לעם האמריקני מגיע לקבל מידע."

הקהל הקולני יותר ויותר של הצופים בחלל ממתין בקוצר רוח לדיווח הקרוב של סוכנות הביון. חלקם אומרים שחקר עב"מים חיוני לביטחון המדינה. בראיון שנערך ביולי בחדשות CBS4 במיאמי, אמר הסנאטור מרקו רוביו, סגן יו"ר ועדת המודיעין, כי הסיכוי שמשהו חוצני עומד מאחורי העצמים המעופפים אינו מפריע לו כמו הרעיון שיריבי ארה"ב עלולים להתקדם עם טכנולוגיות סודיות.


"בשורה התחתונה אם יש דברים שטסים מעל הבסיסים הצבאיים שלך ואתה לא יודע מה הם כי הם לא שלך והם מציגים - פוטנציאל - לטכנולוגיות שאין ברשותך, עבורי זה מהווה סיכון לביטחון הלאומי שאנחנו צריכים לבחון אותו", אמר רוביו. אחרים טענו כי המחקר מתיישר עם טענות על חיים מחוץ לכדור הארץ ונכתב בצורה לא הוגנת כמדע בדיוני מטורף.


בראיון לפוקס ניוז תיאר רטקליף את התצפיות כך: "אנחנו מדברים על עצמים שנצפו על ידי טייסי חיל הים או חיל האוויר, או שנקלטו על ידי תמונות לוויין, שבכל הכנות מבצעים פעולות שקשה להסביר, תנועות שקשה לשחזר, שאין לנו את הטכנולוגיה עבורם או נעים במהירות העולה על מהירות הקול ללא בום על קולי."


"למעשה יש לא מעט כאלה", הוסיף. "ואני חושב שהמידע הזה נאסף ויוצג באופן שהעם האמריקני יכול לראותו". כריסטופר מלון, סגן עוזר מזכיר ההגנה למודיעין לשעבר, מחא כף לחשיפתו של רטקליף. מלון, שעבד גם עם סולן Blink-182 לשעבר, טום דה-לונג', מה-To the Stars Academy, כינה זאת "הודאה חשובה וראויה לציון."


מדד אחד לרמת הציפייה סביב הדיווח נמצא בחשבון הטוויטר של לואיס אליזונדו, קצין מודיעין לשעבר שעבד גם הוא ב-To the Stars Academy. בחודש שעבר ביקש אליזונדו מעוקביו "את שלושת הדברים הראשונים שאתם רוצים שדו"ח 180 הימים יתייחס אליהם/יאמר". הוא קיבל יותר מ -850 תגובות. "תודה על התגובה המדהימה לשאלתי", כתב. "דוגמה נוספת לאופן שבו כולכם משנים את הנוף."


1,001 צפיות0 תגובות

Comentarios


בקרו בחנות שלנו

הגמל המעופף מביא לכם פריטים יוצאי דופן ומותרות של ימי קדם אל מפתן דלתכם, כמו גם כלים ועזרים למסעות מחקר והרפתקה.

Site banner copy_edited.png
bottom of page