top of page
הרשמו לידיעון המקוון שלנו

קבלו עידכונים על מאמרים חדשים והתרחשויות אחרות

תודה על הרשמתך

השתתפו במסע אופן הזמן

Ofan Logo a.png

מסע רב חושי בנבכי הזמן, שבו המרבד העשיר של הציוויליזציות הקדומות מתעורר לחיים ושואב אותנו אל תוכו.  

פריים מסרט נתיחה של חייזר משנת 1947 מוצע למכירה תמורת מיליון דולר

עודכן: 3 ביוני 2021

מאת: Nathan Falde

מקור: Ancient Origins


מכירה פומבית יוצאת דופן נערכת כעת בבית המכירות הפומביות לאמנות דיגיטלית Rarible. במכירה מוצגת תמונת "אסימון חסר תחליף" (NFT) שלקוחה מסרט בן 68 של נתיחה לכאורה של חייזר.


הנושא של הליך זה היה גופת חייזר שחולצה מעצם מעופף בלתי מזוהה (UFO) שהתרסק במדבר ליד רוזוול, ניו מקסיקו ביולי 1947. הנתיחה בוצעה לכאורה על ידי פתולוגים המזוהים עם צבא ארה"ב. ככל הנראה זה התרחש בשדה התעופה הצבאי רוזוול, לשם נלקחו הגופה והשרידים מהצלחת המעופפת שהתרסקה על ידי צוות אחזור של הצבא האמריקני.

פריים הנגטיב המוצע למכירה כפי שהוא מוצג באתר המכירות הפומביות

צילום ה-NFT, שנלקח מתשליל צילום בשחור-לבן, מציג את מה שנראה כגופו השלם של חייזר מת, מונח על צדו על שולחן רפואי. החזות שלו תואמת את זה של ה"אפורים" המפורסמים מתאוריות חטיפת החייזרים. ה-NFT הועמד למכירה על ידי האיש שטוען כי הוא הבעלים של סרט הנתיחה המקורי, מפיק הטלוויזיה הלונדוני ריי סנטילי (Ray Santilli). הוא קבע מחיר פתיחה של מיליון דולר (818,000 יורו), או 450 אתריום (מטבע קריפטוגרפי), לתמונה המודפסת, שלטענת סנטילי תהיה היחידה שתיוצר מהסרט המקורי והיחידה שתועמד למכירה.


המרבה במחיר הזוכה (אם יהיה כזה) יקבל את כל זכויות הבעלות להדפסה הדיגיטלית, בתוספת העותק הפיזי של פריים סרט ה-16 מ"מ ממנו הוא נלקח. הוא יקבל גם עותק של תזכיר שפורסם בשנת 2019, שלכאורה מציע הוכחה מ"מדען CIA" לכך שנתיחת גופת החייזר אכן התרחשה, וכי התמונה המדוברת היא של חייזר אמיתי. תמונת החייזר עלתה למכירה פומבית ב-30 במאי ותמשיך להיות רשומה עד ה-6 ביוני. נכון לכתיבת שורות אלה, לא הוגשו הצעות מחיר. זה אולי לא מפתיע, בהתחשב במחיר המינימום הגבוה של התמונה והקשר שלה לאחת המתיחות המפורסמות ביותר בעידן המודרני הקשורות בעב"מים.

פריים מסרט נתיחת החייזר של סנטילי

סרט נתיחה מזויף או אמיתי?

סיפורו של סרט הנתיחה מתחיל בשנת 1995, כאשר רשת הטלוויזיה פוקס שידרה ספיישל שכותרתו "נתיחת חייזר: עובדה או פיקציה?" (“?Alien Autopsy: Fact or Fiction”) בהנחייתו של השחקן ג'ונתן פרייקס (Jonathan Frakes), בתוכנית הוצגו סרטונים מתוך סרט בשחור-לבן באורך של 17 דקות של מה שנטען כי הוא נתיחה אמיתית של חייזר, משנת 1947.


סנטילי טען כי השיג את הסרט המדהים הזה מצלם בדימוס של הצבא האמריקני, שצילם את ההליך ושמר עותק של הסרט באוסף האישי שלו במשך כמעט 50 שנה. בהמשך שודרה התכנית פעמיים נוספות, מכיוון שרשת פוקס ביקשה לנצל את העניין הציבורי הגבוה שיצר הסרט. בזמן שאנשים היו להוטים לראות את הסרט, כמעט כולם קיבלו אותו בספקנות. כצפוי, הסרט זכה ללעג ונפסל כמתיחה על ידי ספקני העב"מים. רוב מוחלט של חוקרי עב"מים האמינו שמדובר במתיחה, אם כי קהילת העב"מים נותרה קשובה לסיפור המקורי של ההתרסקות ברוזוול.


בשנים הבאות המשיך סנטילי להתעקש שהסרט אמיתי. אך עם טענותיו שנדחו באופן כמעט אוניברסלי, בשנת 2006 סנטילי שינה את סיפורו. הוא הודה בפני העיתונאי הבריטי עמון הולמס (Eamonn Holmes) כי הסרט בן 17 הדקות אינו אותנטי. עם זאת, סנטילי טען כי מדובר בשחזור נאמן למקור של סרט אמיתי של נתיחת חייזר, שכבר לא היה זמין מכיוון שהסרט המקורי התבלה. סנטילי טען שרק כמה פריימים מהסרט המקורי שרדו, וכי הוא שילב את אלה בסרט השחזור בנקודות לא ידועות.


שניים מהאנשים המעורבים ביצירת סרט השחזור שהופיע בפוקס אישרו את תפקידם בהפקתו. המומחה הבריטי לאפקטים מיוחדים ג'ון האמפריס (John Humphreys) והקוסם ויוצר הסרטים ספירוס מלריס (Spyros Melaris) שהיה במאי הסרט, הסבירו כיצד הם בנו את המודל של גוף החייזר. הם מילאו אותו באיברי בעלי חיים שנרכשו באטליז מקומי, ואז ניתן היה להסיר אותם במהלך "הנתיחה". הפתולוגי ם שביצעו את ההליך היו כולם שחקנים שכירים, וצילומים מסרטי החדשות משנת 1947 הוספו כדי לגרום לסרט להראות הרבה יותר ישן ממה שהיה בפועל. באופן לא מפתיע, רוב חוקרי וחובבי העב"מים מצאו את "הווידוי" של סנטילי לא משכנע. הם האמינו כי התכנית כולה היתה מתיחה מתחילתה ועד סופה וששום סרט מקורי לא היה קיים מעולם.

תזכיר ה- CIA

בהגנה על טענותיו, סנטילי הדגיש את פרסומו של תזכיר שנכתב בשנת 2019 על ידי אדם הקשור למכון הלאומי למדע תגליות (NIDS). ארגון פרטי זה הוקם על ידי איש העסקים מלאס וגאס, רוברט ביגלו (Robert Bigelow), והוקדש ללימוד נושאים הקשורים לעב"מים, חטיפות חייזרים ותופעות על-טבעיות.


התזכיר נכתב על ידי הפיזיקאי של ה-NIDS אריק דייוויס (Eric Davis), שדיווח כי למדען המזוהה עם ה-CIA בשם כריסטופר "קיט" גרין (Christopher “Kit” Green) הוצגו תצלומים של נתיחת החייזר "האמיתית" במהלך תדריך של הפנטגון בשנת 1987. גרין אמר שהתמונות הללו תואמות את מה שהוצג בסרט של סנטילי, ולכן הוא הגיע למסקנה שצילומי הנתיחה החייזרית שהוצגו בטלוויזיה היו אמיתיים (או מבוססים על משהו אמיתי).


"חייתי עם הסרט הזה והסיפור סביבו במשך 30 שנה", הגיב סנטילי בעקבות פרסום התזכיר. "כשראיתי לראשונה את ניירות ה-CIA עם האימות על אירוע רוזוול וסרט נתיחת החייזר, ירד עול כבד מכתפי". הזיהוי של סנטילי של התזכיר כ"ניירות ה-CIA" אינו בדיוק מדויק. התזכיר אינו מגיע ממקור ממשלתי רשמי. אבל קיט גרין הוא מדען אמיתי. כיום הוא פרופסור לדימות מוחי פורנזי במרכז הרפואי דטרויט (Detroit Medical Center) ובבית הספר לרפואה של וויין סטייט במישיגן (Wayne State School of Medicine). ד"ר גרין אישר את תוכנו של התזכיר, והתעניינותו הוותיקה בעב"מים כנראה מסבירה מדוע הוצגו לו התמונות הפרובוקטיביות בזמן התדרוך שלו.


אבל גם אם הוצגו לגרין תמונות כאלה, אין שום דרך לדעת אם הן היו אותנטיות. מרבית חוקרי העב"מים מאמינים כי סוכנויות ממשלתיות מפיצות באופן שגרתי מידע מטעה ומסולף על עב"מים ומגע עם חוצנים, כדי ליצור בלבול סביב נושא זה. אם גרין שימש כצינור לדיסאינפורמציה, הוא לא היה מודע לעובדה זו.

פריים מסרט נתיחת החייזר של סנטילי

מתיחה בתוך מתיחה

נטען כי התמונה שריי סנטילי מנסה למכור כרגע הגיע מהסרט המקורי, ולא מהשיחזור שהוא מודה שהוא מזויף. לכן הוא מבקש מחיר כה גבוה. במאי סרט השחזור, ספירוס מלריס, חולק על התפיסה שקיים סרט אותנטי מקורי. לטענתו, סנטילי הראה לו את מה שמכונה הסרט המקורי, וכי מלריס זיהה אותו מיד כמתיחה שעשויה לא טוב.


מלריס אומר שזה היה הרעיון שלו לייצר את הגרסה החדשה והמשופרת של המקור, כדי שהם יוכלו להרוויח כסף במכירה שלו כאמיתי לספיישל בטלוויזיה. מאוחר יותר הם תכננו לעשות ספיישל מיוחד נוסף שחושף את האמת על המתיחה, ולהרוויח עוד כסף בתהליך. בהנחה שהסיפור של מלריס נכון, הרצון של סנטילי לקיים מכירה פומבית של תמונת ה-NFT עשוי לייצג ניסיון אחרון להרוויח מהסיפור הזה לפני שהוא ייעלם לתמיד מהתודעה הציבורית.


697 צפיות0 תגובות

Comments


בקרו בחנות שלנו

הגמל המעופף מביא לכם פריטים יוצאי דופן ומותרות של ימי קדם אל מפתן דלתכם, כמו גם כלים ועזרים למסעות מחקר והרפתקה.

Site banner copy_edited.png
bottom of page