top of page
הרשמו לידיעון המקוון שלנו

קבלו עידכונים על מאמרים חדשים והתרחשויות אחרות

תודה על הרשמתך

השתתפו במסע אופן הזמן

Ofan Logo a.png

מסע רב חושי בנבכי הזמן, שבו המרבד העשיר של הציוויליזציות הקדומות מתעורר לחיים ושואב אותנו אל תוכו.  

עב"מים השאירו "כוויות קרינה" ו"הריונות לא מוסברים", טוען דו"ח חדש של הפנטגון

עודכן: 8 באפר׳ 2022

מפגשים עם עב"מים הותירו אמריקאים הסובלים מכוויות קרינה, פגיעה במוח ובמערכת העצבים, ואפילו "הריונות לא מוסברים", לפי מאגר מידע עצום של דוחות של ממשלת ארה"ב שהתפרסמו לאחרונה באמצעות בקשה לחוק חופש המידע (FOIA).


מאגר המסמכים כולל יותר מ-1,500 עמודים של חומר הקשור לעב"מים מתוכנית Advanced Aerospace Threat Identification Program (AATIP) - תוכנית סודית של משרד ההגנה האמריקאי שפעלה בין 2007 ל-2012. למרות שמעולם לא סווגה כסודית או סודית ביותר, AATIP נודעה לציבור רק בשנת 2017, כאשר מנהל התוכנית לשעבר לואיס אליזונדו (Luis Elizondo) התפטר מהפנטגון ופרסם בתקשורת כמה סרטונים של כלי טיס בלתי מזוהה שנע בדרכים בלתי אפשריות לכאורה.


זמן קצר לאחר שנחשף קיומה של ה-AATIP, השלוחה האמריקנית של הצהובון הבריטי The Sun הגיש בקשה לחוק חופש המידע (FOIA) עבור כל המסמכים הקשורים לתוכנית. ארבע שנים מאוחר יותר - לפני שלושה ימים ב-5 באפריל 2022 - כיבדה סוכנות ביון ההגנה האמריקאית (DIA) את הבקשה בכך שפרסמה עוד 1,574 עמודים של חומר ל-The Sun.

לפי The Sun, מטמון המסמכים כולל דיווחים על ההשפעות הביולוגיות של תצפיות עב"מים בבני אדם, מחקרים על טכנולוגיות מתקדמות ותוכניות לחקר חלל עמוק ולהתיישבות. חלקים מהמסמכים "הוסתרו חלקית" משיקולי פרטיות וסודיות, אמר ה-AATIP ל-The Sun.


מסמך בולט אחד מהאוסף הוא דו"ח שכותרתו השפעות שדה חמורות ותת-חמורות על רקמות אנושיות וביולוגיות, ממרץ 2010. הדו"ח מתאר פציעות לכאורה של "משקיפים אנושיים על ידי מערכות תעופה וחלל מתקדמות חריגות", שחלקן עשויות להיות "איום על האינטרסים של ארה"ב", לפי המסמך.


הדו"ח מתאר 42 מקרים מתיקים רפואיים ו-300 מקרים "שלא פורסמו" שבהם בני אדם נפצעו לאחר מפגשים לכאורה עם "כלי רכב חריגים", הכוללים עב"מים. במקרים מסוימים, בני אדם הציגו פציעות כוויה או מצבים אחרים הקשורים לקרינה אלקטרומגנטית, נכתב בדו"ח - חלקם נראה כאילו נגרמו מ"מערכות הנעה הקשורות לאנרגיה". הדו"ח גם ציין מקרים של נזק מוחי, נזק עצבי, דפיקות לב וכאבי ראש הקשורים למפגשים חריגים עם רכב.

מכתב מסוכנות ביון ההגנה המאשר כי היא משחררת 1,574 עמודי תיקים / Credit: DIA

מסמך מרתק אחד מפרט כיצד לסווג "התנהגות חריגה" - במפגשים עם "רוחות רפאים, יטים, רוחות, אלפים וישויות מיתיות אחרות", המסווגים כ"AN3". לראות עב"ם עם חייזרים על הסיפון יהיה "CE3". פולטרגייסטים, מעגלי תבואה, התלקחויות אנושיות ספונטניות, חטיפות חייזרים ואירועים על טבעיים אחרים מסווגים גם הם. מחקרים על טכנולוגיות מתקדמות כגון גלימות בלתי נראות ורובוטים נשלטי מחשבה כלולים גם הם במסמך. מסמכים אחרים שהושגו כוללים מחקרים על תקשורת עם תרבויות חייזרים ותוכניות לחקר חלל עמוק וקולוניזציה.


הדו"ח כולל גם רשימה של השפעות ביולוגיות לכאורה של תצפיות עב"מים על משקיפים אנושיים בין השנים 1873 ו-1994, שנערכה על ידי MUFON - קבוצה אזרחית ללא מטרות רווח שחוקרת דיווחים על תצפיות עב"מים. ההשפעות המדווחות של מפגשי עב"מים כוללות "הריון בלתי מוסבר", "חטיפה לכאורה", שיתוק וחוויות של טלפתיה, טלפורטציה ולוויטציה. הדוח מגיע למסקנה שיש מספיק ראיות "כדי לתמוך בהשערה שכמה מערכות מתקדמות כבר פרוסות, ומעורפלות להבנה מלאה של ארה"ב".


לא ברור באיזה סוג של תהליך בדיקה, אם בכלל, השתמשה ה-AATIP כדי לחקור את המקרים לכאורה הללו. the Sun עדיין לא שיתף את התוכן המלא של הדיווחים המבוקשים.


שלל המסמכים החדשים שפורסמו מכיל מכתבים מהסנטור הארי ריד - המבקש לסווג את הפרויקט כסודי ביותר - ומסמכים על קונטרקטורים. הם מראים כיצד הוענק חוזה לביגלו אירוספייס (BLASS) תמורת 12 מיליון דולר - שהוא היה הקבלן היחיד שהגיש הצעה לעבודה - לחקור "איומי נשק מתקדמים בתעופה ובחלל מהיום ועד 40 שנה בעתיד".


במכתב אחד משנת 2009 הסנאטור ריד מתאר כיצד התוכנית כבר זיהתה "כמה טכנולוגיות תעופה וחלל רגישות ביותר, לא שגרתיות" שדרשו "הגנה יוצאת דופן". בקשתו ל"תוכנית עם גישה מוגבלת מיוחדת" לעבודת BLASS נדחתה על ידי פקידי DIA.

מכתב מהסנטור הארי ריד לפיו ממצאי התוכנית דורשים "הגנה יוצאת דופן" / Credit: DIA

בשנה שעברה, הפנטגון פרסם את הדו"ח המיוחל שלו לגבי מה שהוא יודע על סדרה של עצמים מעופפים מסתוריים שנצפו במרחבים אוויריים צבאיים במהלך שני העשורים האחרונים. הדו"ח, שפורסם באתר האינטרנט של משרד המנהל למודיעין לאומי, בחן 144 דיווחים על מפגשים עם מה שהממשלה קבעה כ"תופעה אווירית לא מזוהה".


כל זה מגיע בזמן שהפנטגון פותח משרד חדש לחקר עב"מים, מקורותיהם וניסיונות "ללכוד או לנצל" את אחד הכלים המסתוריים לאחר תיקון להצעת חוק הגנה שהונחה על שולחן הסנאט האמריקאי. היחידה הייעודית נקראת המשרד למעקב ופתרון אנומליות (ARSO). הוא יבדוק אם כלי הטיס המוזרים שהטרידו על פי הדיווחים את צבא ארה"ב הם טכנולוגיה לא מוכרת מרוסיה וסין או אולי משהו זר יותר.

מקורות:

948 צפיות0 תגובות

Comments


בקרו בחנות שלנו

הגמל המעופף מביא לכם פריטים יוצאי דופן ומותרות של ימי קדם אל מפתן דלתכם, כמו גם כלים ועזרים למסעות מחקר והרפתקה.

Site banner copy_edited.png
bottom of page