top of page
הרשמו לידיעון המקוון שלנו

קבלו עידכונים על מאמרים חדשים והתרחשויות אחרות

תודה על הרשמתך

השתתפו במסע אופן הזמן

Ofan Logo a.png

מסע רב חושי בנבכי הזמן, שבו המרבד העשיר של הציוויליזציות הקדומות מתעורר לחיים ושואב אותנו אל תוכו.  

מקדש גולגולת הקריסטל בהודו

עודכן: 7 באוק׳ 2020

המאמר מתורגם מתוך הסרטון של Praveen Mohan


הפעם יצא פרווין אל מקום נידח באזור וורנגל (Warangal) שבהודו, כדי למצוא את "מקדש גולגולת הקריסטל".

על דרך עפר צרה, ללא בתים מסביב, באמצע שום מקום צץ לפתע מקדש שקבור תחת פני הקרקע, כפי שתוכלו לראות בסרטון.


המקדש נטוש, נגרמו לו נזקים קשים וכולו מתחת לאדמה. בתוך המקדש לא ניתן להבחין ברצפה, היא מכוסה בלכלוך ועפר, מתחת לעפר אמור להיות ריצוף אבן. כשמציצים פנימה אל תוך המקדש אפשר להבחין במשהו מאוד מעניין בתוך החדר הראשי. יש אור לבן שמאיר בתוכו, זה נראה כאילו מישהו מחזיק מנורה קטנה, אבל אין אף אחד בפנים וזו לא מנורה.


המקדש הזה אינו מופיע במפות גוגל ומחלקת הארכיאולוגיה ההודית אינה מספקת שום מידע עליו, אבל המקומיים מספרים סיפור מוזר מאוד על המקדש הזה. הם מאמינים כי במקדש הזה היתה גולגולת קריסטל בתוך החדר הראשי, גולגולת קריסטל שהיו לה יכולות על טבעיות.


גולגולות קריסטל הן גולגולות אנושיות העשויות קוורץ לבן צלול או חלבי (המכונה "קריסטל"), גולגלות קריסטל רבות נמצאו באתרים קדומים ברחבי העולם, או כך נטען לפחות, גולגלות קריסטל אלה אף הוצגו בסרט "אינדיאנה ג'ונס". לטענת מוצאי הגולגולות הן מתוארכות לתקופה הפרה-קולומביאנית, כלומר לפני המאה ה-15. עם זאת, טענות אלה הופרכו בכל הדגימות שהועמדו למחקר מדעי. תוצאות המחקרים הראו כי הגולגלות שנבדקו יוצרו באמצע המאה ה-19 ואילך, כנראה שבאירופה.

גולגולת הקריסטל המוצגת במוזיאון הבריטי

לעתים קרובות נטען כי הגולגולות מציגות תופעות על-טבעיות, ישנה אמונה המספרת סיפור על 13 גולגולות קריסטל שהן חלק מנבואה של ילידי אמריקה הקדומה, נבואה בה מסופר כי כאשר יאוחדו 13 הגולגלות, הן יפיצו את הידע והסודות האוניברסאליים הדרושים להישרדותה של האנושות. בעתיד הקרוב יפורסם מאמר שיעסוק בגולגלות קריסטל שהתגלו ובמחקרים שנעשו עם חלקן. מאמר זה מתרכז במקדש גולגולת הקריסטל בהודו.


כפי שנאמר, ישנם אנשים רבים המאמינים בכוחן של גולגולות קריסטל, נטען שהן פולטות קרינה משונה שיכולה לרפא מחלות, אך אם הן מטופלות בדרך לא נכונה עלולות לגרום לנזקים ואף למוות.


יש בעולם לפחות 13 גולגולות קריסטל שנטען שהן קדומות, אחת בסמיתסוניאן (Smithsonian) בארה"ב, יש עוד אחת במוזיאון הבריטי (British Museum) וגולגולות נוספות נמצאות במדינות אחרות באירופה. כל המחקרים של הגולגלות נעשו בהקשר לצוויליזציות של אמריקה כמו האצטקים, צ'רוקי, נאבחו והמאיה, מעולם לא הסתכלו על הודו הקדומה בהקשר הזה. יתכן שבהינדואיזם מתחבא הפתרון לתעלומה של גולגולות הקריסטל, מכיוון שמקדש זה מכונה "מקדש קפלה מורטי" (Kapala Murthy temple), הפירוש הוא, פשוטו כמשמעו, "מקדש אל הגולגולת".

מי הוא אל הגולגולת הזה?

יש אלוהות ספציפית בהינדואיזם בשם "קפלה בהאיראווה" (Kapala Bhairava), המיוצגת כגולגולת או כמחזיקה גולגולת ולעיתים אף כשלד. בבודהיזם אלוהות זו ידועה בשם "סיטיפטי" (Citipati).


הבודהיסטים מאמינים כי חבישת מסכה של גולגולת או ריקוד בתלבושת שלד יכולה לסיים את המעגל הנצחי של חיים ומוות. האבן המוקדשת לאלוהות זו היא קוורץ (קריסטל).


גם ההינדים וגם הבודהיסטים מאמינים שגולגולות קריסטל מסוגלות לרפא חולים והיו קיימות בתקופות קדומות. במקדשים הודים עתיקים שכנו כמה מבנים ואובייקטים עשויים קריסטל, שנהרסו ונבזזו במאות השנים האחרונות.


בחלל הראשי שבתוך המקדש נמצא המקום בו גולגולת הקריסטל הייתה מוצבת פעם. ומה זה האור הבהיר הזה? מישהו הניח חתיכת זכוכית קטנה במרכז, במקום גולגולת הקריסטל הגדולה. התקרה מחוררת בסדרה של חורים, ואור שחודר דרך חורים אלה לאורך היום, הוא שגורם לפיסת הזכוכית הקטנה הזו להאיר כמו נורה. אפשר רק לדמיין עד כמה מדהים זה היה, כשגולגולת הקריסטל עדיין היתה במקדש, לפני מאות או אלפי שנים.


גם בקירות יש חורים, דרכם אור השמש עובר בבוקר ובערב. החורים נוצרו באופן מסודר ומדויק בכל ארבעת הצדדים, כדי לוודא שאור נכנס. במקדש זה בהחלט היתה גולגולת קריסטל או משהו אחר שמאיר באור השמש, אחרת אין שום סיבה ליצור את כל החורים האלה. החורים האלה נוצרו במיוחד כדי שאור השמש יאיר את האלוהות הראשית. התקרה בעלת עיצוב מעניין, עם תחריטי קרניים הקורנות מהמרכז, ממש כמו השמש.


מדענים רבים מתייחסים לגולגולות הקריסטל כאל זיופים ומתיחות. אם כך, זה מוזר שתושבי הכפר באזור הנידח הזה, שמעולם לא צפו בסרטים הוליוודיים או בסרטים דוקומנטריים ולרובם אפילו אין טלוויזיה, מספרים במשך מאות שנים סיפור על גולגולת קריסטל ומאמינים בכוחה של גולגולת הקריסטל.


מה אתה חושבים?

האם המקדש זה איכלס פעם גולגולת קריסטל?

מדוע הבונים קדומים יצרו חורים בתקרה ובקירות?

מדוע מקדש זה נקרא על שם אל הגולגולת?


Comments


בקרו בחנות שלנו

הגמל המעופף מביא לכם פריטים יוצאי דופן ומותרות של ימי קדם אל מפתן דלתכם, כמו גם כלים ועזרים למסעות מחקר והרפתקה.

Site banner copy_edited.png
bottom of page