top of page
הרשמו לידיעון המקוון שלנו

קבלו עידכונים על מאמרים חדשים והתרחשויות אחרות

תודה על הרשמתך

השתתפו במסע אופן הזמן

Ofan Logo a.png

מסע רב חושי בנבכי הזמן, שבו המרבד העשיר של הציוויליזציות הקדומות מתעורר לחיים ושואב אותנו אל תוכו.  

לינגאם במקדש בהודו פולט חום כבר אלפי שנים

עודכן: 7 באוק׳ 2020

במקדש ארונאצ'לסווארה (Arunachaleswarar) בעיירה טירוואנמאלאי (Tiruvannamalai) שבהודו מתרחשת תופעה מסתורית. המקדש הזה בן 1300 שנה לפחות. מה שלא שגרתי במקדש זה הוא שבחלל המרכזי מוצב לינגאם (Lingam - סמל לפולחן האל שיווה ההינדי) והוא פולט כמות אדירה של חום. איש לא הצליח להסביר את התופעה עד כה. כמו בכל המקדשים ההינדים, הלינגאם הראשי מוצב בחלל המרכזי של המקדש, אבל הלינגאם הזה מקרין איכשהו חום. כשניגשים אל החלל בו נמצא הלינגם, ניתן לחוש את הטמפרטורה עולה. כל קירות האבן בחלל השחירו לחלוטין בגלל הקרינה המתמדת. ניתן להבחין במאווררים רבים הממוקמים מסביב, מנסים לקרר את המקום, אבל הטמפרטורה במקום הרבה יותר חמה מהטמפרטורה בחוץ, כל הזמן. גם בחורף חם מאוד בתוך החלל הראשי. רבים תוהים מדוע זה קורה.

אנשי הדת במקדש מאשרים זאת ומספרים שהלינגאם עצמו חם מאוד, זה מרגיש כמו לגעת בכוס קפה חמה. הם משתמשים במערכת קירור פשוטה, מערכת הקירור הזו היא כלי שתלוי מעל הלינגאם ומטפטף עליו מים קרים כדי לקרר אותו.

מדוע זה קורה? כיצד אבן מסוגלת לפלוט חום במשך מאות שנים ללא מקור אנרגיה?

תושבים מקומיים ואנשי דת מסבירים שהקרנת החום מתרחשת מכיוון שמדובר בסוג מיוחד של לינגאם המכונה "אגני לינגאם" (Agni Lingam).

מה זה אגני לינגאם?

אגני לינגאם הוא מצבור אנרגיה, עמוד אש הפולט חום ואור. אנרגיה ייחודית זו נוצרת בחלק התחתון של הלינגם. החלק החשוף במקדש, הוא רק חלקו העליון של הלינגאם, מתחתיו קיים עמוד אבן גדול שממשיך את הלינגאם מתחת לאדמה, ושם נוצר החום העצום.

הסליל של ניקולה טסלה (Tesla Coil) הוא צילינר המוקף בחוט נחושת ומחובר לסוללה, מראש הצילינר נפלט זרם חשמלי הנראה כברקים. בדיוק את זה ניתן לראות מגולף על אחד העמודים במקדש. האם ה"אנגי לינגאם" הוא סליל טסלה קדום? איזה הסבר אחר יכול להיות לגלופה הזו של צילנדר מלופף בחוט וברקים יוצאים מראשו?

סליל טסלה מייצר חום רב, ניתן לחוש זאת אם מקרבים את היד אל הסליל והוא עלול לגרום לכוויה אם נוגעים בו. זה בדיוק מה שמרגישים כשמתקרבים ללינגאם במקדש, החום עולה ככל שמתקרבים אליו.

מה יכולה להיות הסיבה להצבת מכשיר כזה במקדש? האם נעשה שימוש באלקטרותרפיה לפני אלפי שנים? האם ההשראה החשמלית סייעה לאנשים להגיע למדיטציה עמוקה? לרפא את הגוף והנפש? מבקרים מכל העולם מגיעים לתרגל מדיטציה עמוקה במקדש הזה, לכן האזור נקרא "הבירה הרוחנית של העולם". כמה מהקדושים הידועים ביותר בעולם הגיעו להארה בתוך המקדש הזה. האם הכל צירוף מקרים? או שאולי זה בגלל ההשפעה התרפוטית של הקרינה הנפלטת מהאנגי לינגאם. והאם בכלל כל המקדש הזה נבנה כתחנת כח המקרינה חשמל דרך ארבעת מגדלי הענק המקיפים את המקדש? האם הבנאים הקדומים החזיקו בידע טכנולוגי מתקדם?


המאמר מתורגם מתוך הסרטון של Praveen Mohan


Commenti


בקרו בחנות שלנו

הגמל המעופף מביא לכם פריטים יוצאי דופן ומותרות של ימי קדם אל מפתן דלתכם, כמו גם כלים ועזרים למסעות מחקר והרפתקה.

Site banner copy_edited.png
bottom of page