top of page

כיצד לחמוק ממגבלות המרחב-זמן על פי ה-CIA

עודכן: 8 במרץ 2021

מאת: Thobey Campion

מקור: Vice


היא פנתה אליי באחד הבקרים ואמרה, "שמעת על הגייטווי?" לא קלטתי באותו רגע. היא המשיכה, "זה מתפוצץ בטיקטוק". מאוחר יותר היא פירטה: אלה לא אנשי חברת המחשבים (Gateway Computers) חסרי המזל של שנות ה-90 שעפים עליהם עכשיו. לא, הם הלכו רחוק יותר בזמן, כדי למצוא אוצר אמיתי של מדיה פונקציונלית.

העניין סובב סביב דו"ח CIA מסווג משנת 1983 על טכניקה בשם "חוויית המעבר" ("Gateway Experience"), שהיא מערכת אימונים שנועדה למקד את תפוקת גלי המוח כדי לשנות את התודעה ובסופו של דבר לחמוק ממגבלות הזמן והמרחב. ה-CIA התעניין באותה תקופה בכל מיני מחקרים נפשיים, כולל התיאוריה והיישומים של צפייה מרחוק (Remote viewing), כלומר כאשר מישהו צופה באירועים אמיתיים בכוח המחשבה בלבד. מאז בוטל סיווג המסמכים והם זמינים לצפייה.


זהו ניתוח מקיף של דו"ח תהליך המעבר. החלק הראשון מספק ציר זמן של ההתפתחויות ההיסטוריות המרכזיות שהובילו למחקר ה-CIA ולניסויים העוקבים. החלק השני הוא סקירה של דו"ח תהליך המעבר. הוא נפתח בחומה של ההקשר התיאורטי, שמצידה השני טמונה מספיק הבנה כדי להתחיל ולהבין את העקרונות העומדים בבסיס ההכשרה לחווית המעבר. החלק האחרון מתאר את טכניקת המעבר עצמה ואת הצעדים הנדרשים להשגת התעלות במרחב-זמן.

איורים מתוך דו"ח ה-CIA

ציר זמן

  • שנות ה-50 - רוברט מונרו (Robert Monroe), מנהל שידורי רדיו, מתחיל להפיק הוכחות לכך שלדפוסי צליל ספציפיים יש השפעות שניתן לזהות על יכולות האדם. אלה כוללות ערנות, ישנוניות ומצבי תודעה מורחבת.

  • 1956 - מונרו מקים חטיבת מחקר ופיתוח בתאגיד הרדיו שלו RAM Enterprises. המטרה היתה לחקור את השפעת הצליל על התודעה האנושית. הוא היה אובססיבי ל"לימוד בשינה" (Sleep-learning), או היפנופדיה, שחושף את הישנים להקלטות קול כדי לשפר את זיכרון המידע שנלמד בעבר.

  • 1958 - תוך כדי התנסות ב"לימוד בשינה", מונרו מגלה תופעה יוצאת דופן. הוא מתאר זאת כתחושות של שיתוק ורעידות המלווים באור בהיר. לכאורה זה קרה תשע פעמים במהלך שישה שבועות, והגיע לשיאו בחוויה חוץ גופית (OBE).

  • 1962 - תאגיד RAM עבר לווירג'יניה ושינה את שמו למונרו תעשיות (Monroe Industries). הוא הופך פעיל בבעלות על תחנות רדיו, טלוויזיה בכבלים ובהמשך בייצור ובמכירה של קלטות שמע. קלטות אלה מכילות לימודים יישומיים מתוכנית המחקר של החברה, שמשנה את שמה למכון מונרו (The Monroe Institute).

  • 1971 - מונרו מוציא לאור את 'מסעות מחוץ לגוף' ('Journeys Out of the Body') , ספר שהפך לפופולרי את המונח "חוויה חוץ גופית".

רוברט מונרו וספרו ''מסעות מחוץ לגוף' משנת 1971
  • 1972 - דו"ח מסווג מסתובב בקהילות הצבא והמודיעין של ארה"ב. הוא טוען כי ברית המועצות שופכת כסף במחקרים הכוללים תפיסה על-חושית (ESP) ופסיכוקינזיס למטרות ריגול.

  • 1975 - מונרו רושם את הראשון מבין מספר פטנטים הנוגעים לטכניקות שמע שנועדו לעורר את תפקודי המוח עד שההמיספירה השמאלית והימנית מסתנכרנות. מונרו מכנה את המצב "Hemi-Sync" (סנכרוניזציה המיספירית) וטוען כי ניתן להשתמש בו כדי לקדם רווחה נפשית או לעורר מצב תודעה מורחב.

  • 1978 עד 1984 - ג'וזף מקמונייגל (Joseph McMoneagle) יוצא צבא אמריקני תורם ל-450 משימות צפייה מרחוק במסגרת פרויקט סטארגייט (Stargate Project). הוא מכונה "צפייה מרחוק מס' 1".

  • 9 ביוני 1983 - הופק דו"ח ה-CIA "ניתוח והערכה של תהליך המעבר" ("Analysis and Assessment of The Gateway Process"). הדו"ח מספק מסגרת מדעית להבנה ולהרחבת התודעה האנושית, ניסויים חוץ גופיים ומצבי תודעה שונים.

  • 1989 - הצופה מרחוק אנג'לה דלפיאורה פורד (Angela Dellafiora Ford) מסייעת במעקב אחר סוכן מכס לשעבר אשר נמצא במנוסה. היא מציינת את מיקומו כ"לוול, ויומינג" ("Lowell, Wyoming"). המכס ה