top of page
הרשמו לידיעון המקוון שלנו

קבלו עידכונים על מאמרים חדשים והתרחשויות אחרות

תודה על הרשמתך

השתתפו במסע אופן הזמן

Ofan Logo a.png

מסע רב חושי בנבכי הזמן, שבו המרבד העשיר של הציוויליזציות הקדומות מתעורר לחיים ושואב אותנו אל תוכו.  

המסתורין של מקדש ג'גנאת פורי והלב של קרישנה

עודכן: 6 ביולי 2023

כן, שמעתם נכון. ליבו של לורד קרישנה עדיין קיים. הוא קיים כבר 5000 שנה בתוך פסל במקדש ג'גנאת (Jagannath), בעיר פורי (Puri) שבהודו. הפסל מוחלף כל 12 או 19 שנה על מנת להכיל את ליבו של לורד קרישנה. מלבד הלב של לורד קרישנה, ​​קיימות תעלומות נוספות סביב מקדש ג'גנאת פורי.

מקדש ג'גנאת פורי

הלב של קרישנה - הסיפור המיתולוגי

כאשר לורד קרישנה פרש ליער, הוא החל לעשות מדיטציה תחת עץ. צייד בשם "ג'ארה" ("Jara") הבחין ברגלו של קרישנה מאחורי העץ והניח שהרגל היא של צבי. הוא ירה חץ שפגע והרג את קרישנה. בגילגולו הקודם ג'ארה היה ואלי (Vali), שנהרג על ידי לורד ראמה בעידן הטרטה יוגה (Treta Yuga). ואלי נולד מחדש כצייד בתקופת הדוופארה יוגה (Dvapara Yuga), ונקם את נקמתו על ידי הריגתו של לורד קרישנה.


כאשר הפנדבות (Pandava) שמעו את החדשות על מותו של לורד קרישנה, ​​הם הגיעו לשם. ארג'ונה (Arjuna) שלף את החץ, והלורד קרישנה השאיר את גופו המת מאחור. הצייד, כמחווה אחרונה, שרף את גופתו של לורד קרישנה. כל הגופה כולתה למעט הלב שנשאר שלם. הוא נראה כמו גוש של מתכת מוצקה.


כשהצייד הרים את הלב, הוא רטט. הוא לא היה עשוי בשר ודם, הוא היה עשוי מחומר מלאכותי מוזר, הוא היה סוג של מכשיר חשמלי. חישבו על זה, קוצב לב או לב מלאכותי הם בעצם מכשירים חשמליים. זכרו שקרישנה לא היה אנושי, הוא היה על אנושי, הוא היה אלוהות. יש עדויות ברורות לטכנולוגיה קדומה בתקופתו, הם השתמשו בחשמל, הם היו מסוגלים לבצע שינויים גנטים ו'בלארמה' (Balarama), אחיו הבכור של קרישנה היה תינוק מבחנה. זה כתוב בבירור בטקסטים הודים עתיקים.


הצייד ניסה לשרוף את הלב הזה שוב, אבל אי אפשר היה לשרוף אותו והוא התחיל לפלוט צליל מוזר. הצייד הבין שזהו מכשיר מיוחד כלשהו, הוא לא ידע מה לעשות איתו והניח אותו על בול עץ בנהר. הלב שט בנהר וכעבורזמן נאסף בעיר העתיקה של פורי.

לילה אחד, שליט פורי, המלך אינדרדיומנה (Indradyumna), חלם חלום בו הוא הולך על חוף פורי ורואה שם חפץ לא ברור. הוא התעורר מחלומו, הלך לחוף הים שם מצא בול עץ. כשחזר לארמונו, הוא פגש אומן בן 80, שהיה לא אחר מאשר לורד וישוואקארמה (Vishwakarma) שהתחפש לאומן. הוא ביקש מהמלך להכין צלמים מאותו בול עץ וגם ביקש גם מהמלך שיספק לו חדר בו ישהה ​​ויגלף את הצלמים במשך 21 יום, ללא אוכל ומים. המלך סיפק לו את כל מה שביקש.


שני שומרים הופקדו על דלת החדר, כדי שלא יפריעו לאומן. ביום ה-14 הודיעו השומרים למלך שקול הפטיש שנשמע מהחדר פסק. המלכה המודאגת אילצה את המלך לפתוח את הדלת, מחשש שהאומן מת ללא אוכל ומים. לאחר פתיחת הדלת, האומן לא היה שם, הוא נעלם והשאיר את שלושת הצלמים הבלתי גמורים - השחור הוא לורד ג'גנאת (Jagannath), הצהובה היא אחותו, סובדהרה (Subhadra), הצלם הלבן הוא אחיו הבכור, בלארמה (Balarama).

פסל הצלמים במקדש ג'גנאת פורי

מקדש ג'גנאת פורי

הפסל עצמו נראה מוזר מאד, הוא שונה מרוב הפסלים האחרים של האלים ההינדים. זהו פסל מסיבי, יש לו עיניים ענקייות עם מעט מאוד מאפיינים אחרים. ג'גנאת פירושו 'אדון היקום'. בתוך פסל העץ יש תא בגודל אגרוף שבמרכזו מונח הלב.


לפני כחמש שנים, ב-15 ביוני 2015 בחצות, התרחש משהו מוזר בג'גנאת פורי, שמשך את תשומת הלב של כולם. החשמל במקדש ובכל העיר נותק. זאת כי ליבו של לורד קרישנה הוצא מהפסל המרכזי של מקדש ג'גנאת והועבר לפסל אחר. לא באופן רוחני או מיסטי. זה התרחש באופן פיזי, הלב של קרישנה עדיין נשמר באותו פסל.


כאשר אנו חושבים על זה באופן מציאותי, כיצד יכול לבו של אדם להתקיים ללא תמיכה במשך יותר מ-5000 שנה? הוא לא יכול, אלא אם זה לב של בן אנוש מיוחד. רבים מאמינים שיש בו סוג מוזר של אנרגיה ושהוא יכול לייצר אנרגיה.


הלב מתחיל לרטוט אם הוא נחשף לכל סוג של אור, לא רק לאור שמש. זו הסיבה שהחשמל של כל העיר פורי מופסק במהלך התהליך הזה. הטקס הסודי מתבצע בחושך מוחלט, יש לאטום את המקום כולו, מכיוון שאם יש אור כלשהו, קיים הסיכון שהמכשיר יופעל. ארבעה כהנים, או הפוג'ארי (Pujari) המבצעים את התהליך, עוטים כפפות עבות וכבדות, עיניהם מכוסות לחלוטין כדי לוודא שהם לא יחשפו ללב של לורד קרישנה, ידיהם ורגליהם נעטפות בשכבות עבות של בדי משי כך שהם לא יוכל לחוש שום דבר. זה אולי נשמע מוזר, אך מאמינים שהלב כל כך עצמתי שמסוכן להיחשף אליו. ברגע שמוציאים את הלב מהפסל, הפסל הישן נחשב למת, הוא מועבר מיד לקוילי באיקונטה (Koili Baikuntha) שנחשב כשטח הקבורה של פסלים ישנים. 'קוילי' פירושו "שטח קבורה" ו'באיקונטה' פירושו "גן עדן". בקוילי באיקונטה יש בור עמוק לקבורת פסלים ישנים. לאחר הקבורה הפסלים הופכים לעפר והופכים לחלק מהאדמה. מעולם לא התגלה פסל שנותר מהקבורה הקודמת.


הכהנים צריכים להחליף את הפסל בכל 12 או 19 שנה מכיוון שהלב פוגע אט אט בעץ ומחליש אותו. הם מסירים את הפסל הישן ומחליפים אותו בפסל עץ חדש. הלב שנמצא בתוך הפסל נקרא 'בראהמה פדארתה' (Brahma Padartha) או 'דיוויה פדארתה' (Divya Padartha), שפירושו 'אובייקט אלוהי'. כמעט כל פסל אחר במקדשים בהודו עשוי ממתכת או מאבן, מדוע הפסל הזה עשוי מעץ? זה מכיוון שהלב של לורד קרישנה יכול לייצר אנרגיה, ואם הוא יהיה בתוך פסל מתכת או זהב, הפסל יוליך את האנרגיה ועלול לחשמל. מתכות ורוב האבנים הם מוליכים נהדרים של חשמל, עץ הוא מוליך גרוע.


הטענה היא שהלב המגנטי חי, הוא פועם ופולט קרינה. הלב תמיד מוקף במאמינים שסופחים את השדה המגנטי העמוק שלו. זהו 'כור היתוך' עוצמתי המתפקד כמו 'ARC Radiator', שכנראה מופעל על ידי תרכובת גרעינית כמו 'ליבת פלדיום' (Palladium Core).

הפסל המכיל את הלב של קרישנה

אנומליות במקדש ג'גנאת פורי

אחת התעלומות הגדולות ביותר במקדש ג'גנאת הוא הדגל. זה אולי נשמע מוזר, אך הדגל מעל המקדש תמיד מתנופף בניגוד לכיוון הרוח. הדגל הזה מוחלף מדי יום וכל דגל שנתלה שם מתנופף בכיוון ההפוך לרוח. האמונה היא שאם לא יחליפו את הדגל יום אחד, דלתות המקדש ייסגרו למשך 18 שנה.


בראש המקדש, ב'שיקארה' (Shikhara), ממוקם 'סודארשאן צ'אקרה' (Sudarshana Chakra), שמורכב משמונה מתכות שונות. הוא נקרא גם 'נילה צ'אקרה' (Neela Chakra), שהוא סמל קדוש. מכל כיוון שמסתכלים עליו הוא נראה כאילו הוא פונה אליך.


המטבח של מקדש ג'גנאת נחשב כמטבח הגדול ביותר בהודו. כמעט 500 שפים מבשלים את האוכל בעזרת 300 עוזרים. את ה'פרסאדאם' (prasadam) מכינים בסירים המחוממים באמצעות עצים. שבעה סירים בדיוק מונחים זה על גבי זה. באופן מפתיע, הסיר העליון ביותר הוא זה שמתבשל ראשון, ואחריו הסירים שמתחתיו לפי הסדר. מספר המאמינים המבקרים במקדש נע בין 2000 ל-2,000,000 בהתאם ליום. ובכל זאת, כמות הפרסאדאם שמבושל במקדש נותר זהה בכל יום נתון לכל אורך השנה, ואף פעם אין מחסור או עודף.


המקדש קרוב לים. כשנכנסים ב'סימהדוואראם' (Simhadwaram) - הדלת הראשית של המקדש, אפשר לשמוע בבירור את קול הים, ברגע שעוברים את הדלת הראשית, אי אפשר לשמוע את הים עד שיוצאים מהמקדש.


אנו יודעים שאור שפוגע באובייקט יוצר צל בצד הנגדי. כיפת המקדש בנויה בצורה כזו שהצל שלה לא מוטל על המקדש בשום זמן נתון.


על פי חוקי הטבע, בשעות היום האוויר מגיע מהים ליבשה, ובמהלך הערב, ההיפך מתרחש. אבל בפורי, זה הפוך, וזו תופעה שמסקרנת רבים עד היום.


עוד תעלומה היא שאף ציפור לא עפה מעל המקדש, גם לא מטוס. המרחב האווירי מעל מקדש ג'גנאת מוכרז כאזור אסור לטיסה.האדם שראה את ליבו של לורד קרישנה

לפני 50 שנה בערך, טען אדם שראה את הלב המסתורי הזה. הוא דיווח שדולף ממנו איזשהו נוזל כסוף. לכן הפסל הזה מוחלף בכל 12 או 19 שנה, כי זה מה שפוגע בפסל אט אט מבפנים. אנו יכולים להניח שזו כספית, אך אנו לא יודעים מהו החומר הזה. הוא טען שכשהלב נחשף לאור הוא מתחיל להסתובב כמו צ'אקרה ולרטוט בקול. לדבריו, הוא עשוי מסגסוגת בשם 'אשטדאתו' (Ashtadhatu) - סגסוגת העשויה מ-8 מתכות שונות. לאחר שנודעה עדותו של אדם זה נקבע כלל חדש לפיו צריך לכסות את העיניים כאשר מטפלים בלב, כך שאיש לא יוכל לגלות את תכונותיו לציבור.


עדות הראייה מאד מעניינת בגלל הדמיון של הלב לכור (ARC reactor) של איירון מן, גם איירון מן וגם קרישנה נושאים את המכשירים האלה על החזה. שניהם מעגליים, עם חלקים מסתחררים. נראה ששניהם מייצרים כוח. יתכן שאתם חושבים שריאקטור ARC הוא בדיוני לחלוטין, אך ב-MIT מפתחים כעת כור היתוך קומפקטי. ממבט על הוא נראה כמו צ'אקרה או ריאקטור ARC, אך ממבט פרונטלי הוא גם נראה קצת כמו לב, יש לו מספר חדרים, שסתומים וצינוריות. מדענים יודעים שמכשיר גרעיני נייד זה הוא העתיד. השאלה היא אם הוא היה גם העבר?

כור היתוך קומפקטי של MIT

אז מה זה הלב הזה? אנחנו לא יודעים. נראה שזהו סוג של מנגנון רוטור, טורבינה, גנרטור, או משהו דומה. אנחנו יודעים שלורד קרישנה היה מאסטר של מנגנוני רוטור. הוא השתמש בנשק שנקרא צ'אקרה, שהיה מכשיר מאוד מתקדם. ישנם דגמים עתיקים למדי השמורים במקדשים. בתמונה זהו דגם מהמאה ה-11, הוא בן אלף שנה. ראו כמה הוא מורכב. וזה רק דגם בסיסי של צ'אקרה. גם הצ'אקרה הופעל על ידי אור.


צ'אקרה מהמאה ה-11

אסור לצלם בתוך המקדש, כל המידע סביב הלב של קרישנה נשמר בסוד, אין דרך לדעת איך הלב נראה באמת וממה הוא עשוי. כל המידע במאמר הוא ממקומיים, מרשויות המקדש ומהרשת. אנו תקווה שמתישהו יתגלה הסוד של הלב של קרישנה ונזכה לראות את המכשיר הקדום הזה.


מומלץ בחום לפנות שעה ולהיכנס למסע המסתורי של הטקסים של לורד ג'גנאת בסרט הבא:


מקורות:


Comentarios


בקרו בחנות שלנו

הגמל המעופף מביא לכם פריטים יוצאי דופן ומותרות של ימי קדם אל מפתן דלתכם, כמו גם כלים ועזרים למסעות מחקר והרפתקה.

Site banner copy_edited.png
bottom of page