top of page

תהיתם פעם איך זה מרגיש להיכנס למחוזות האבודים של ציוויליזציות קדומות?

דמיינו מסע של הרצאות מרתקות, סיפורים שמעל הזמן, סעודה המחזירה לחיים טעמים עתיקים, ניחוחות מהעבר ומנגינות המהדהדות במסדרונות ההיסטוריה. הצטרפו אלינו להרפתקה בת ארבע שעות שמעבר לספרי לימוד ולסיפור ההיסטורי המוכר. גלו את החוכמה, עוררו את החושים והשתתפו בדיונים שיגשרו על הפער בין אז להיום. זה לא עוד אירוע, אופן הזמן לוקח אתכם אלפי שנים לאחור למסע רב-חושי.

בתקופה כאוטית והפכפכה שאנו חווים כעת, באופן טבעי אנו מחפשים בסיס, שורשים, מנסים להבין מאין באנו ולאן אנו הולכים ובעיקר להבין למה. מסע רב-חושי זה יחבר אתכם לשורשים הקדומים ביותר של הציוויליזציה האנושית, היכן שנזרעו הזרעים שמפירותיהם אנו ניזונים היום, שם האדם המציא את ההמצאות הנשגבות ביותר כמו הכתב והגלגל, ושם האדם החל גם במלחמות המאורגנות ובמרדף אחר עושר וכח. היסטוריונים מאמינים שהמלחמה הראשונה בהיסטוריה המתועדת התרחשה במסופוטמיה בשנת 2,700 לפנה"ס בין כוחות שומר ועילם. מאז המלחמות בעולם לא פסקו, ואנו כישראלים נמצאים במלחמה מתמשכת שגם היא למעשה מעולם לא פסקה. ככל שנכיר את העבר שלנו טוב יותר כך נוכל להבין את העתיד שלנו בצורה מפוכחת יותר ונוכל להשפיע עליו בצורה מושכלת יותר. 

Assyrian copy.jpg

סיפור הכתב, האסטרונומיה והמשפט מתחיל במקום אחד, במסופוטמיה המכונה גם ערש הציוויליזציה וממוקמת בעיראק ובכווית של ימינו. אברהם, הראשון מבין שלושת האבות, מוזכר לראשונה בספר בראשית בסיפור על תרח אביו שעוזב את אור כשדים, משערים כי זוהי אור שהייתה עיר חשובה בשומר על גדות נהר הפרת. "אור" היא "עיר" בשפה השומרית, ולפי המסורת השומרית נוסדה עוד לפני המבול. ואם לחפש את השורשים שלנו, זהו המקום להתחיל בו.

תוכנית

01

פתיחה וסרט מבוא

גור זיו, חוקר, כותב ומנהל אתר וקהילה העוסקים בציוויליזציות קדומות, יפתח את המסע בהנעת אופן הזמן שייקח אותנו 6000 שנה לאחור, אל גדות נהרות הפרת והחידקל.

Untitled-4.jpg

02

הרצאה

עידן עדות, אנתרופולג המתמחה בחקר מסעות ומעבר של רעיונות ותרבויות ילידיות, יספר על המקורות המסופוטמיים של אלוהים.

03

מיתולוגיה

יוסי גינסברג, הרפתקן, סופר וחוקר יספר על המיתולוגיה השומרית, המבול וסיפור הבריאה המסתורי והמרתק של האנונקי.

ai-generated-8358745_1280.webp

04

סעודה מסופוטמית

שף איצ'ו יבשל ע"פ מתכונים בבליים מתוך לוח חימר משנת 1750 לפנה"ס. זהו הסיכוי הטוב ביותר שלנו לקבל מושג של איך זה היה לשבת לארוחה לפני 3,800 שנה.

babylonian-lamb-beef-turnip-stew-with-bulgur.jpg

05

מופע מוזיקלי

אודי בן כנען יקח אותנו לעידן שבו מוזיקה הייתה שיקוף של זהות תרבותית במופע עם כלים אתניים עתיקים והסבר על העולם המוזיקלי של שומר העתיקה.

Ur_lyre.jpg

06

חווית ניחוחות

עם עיניים מכוסות ואוזניות על האוזניים נצא לסיור דמיון מודרך בשוק, בארמון ובמקדש של העיר אורוכ, שילווה בקולות ובניחוחות של שומר הקדומה.

burn_incense_safely_petr-sidorov-nsplsh.jpg

07

דיון וסיכום

דיון במחשבות ורעיונות עם מבט אל העתיד תוך הסתכלות על העבר, זה הרגע בו החוויה הרב-חושית מתכנסת לתובנות שאיתן ההסתכלות על ההווה הופכת בהירה יותר והחשיבה על העתיד מושכלת יותר.

Mesopotamian_Mesopotamian_-_Art_Mesopotamia_Statue_of_Intendant_Ebih-il_Sculpture_of_albas
  • סביבה של כ-30 אנשים מבטיחה תחושה אינטימית ושיחות החורגות מזמן ומרחב. ככל שהערב יתפתח, רוח האבות תעטוף אותנו ותחבר אותנו אל שורשי הציוויליזציה האנושית.
     

  • מסע זה מבטיח לא רק ידע אלא חוויה רב-חושית ואינטלקטואלית בלתי נשכחת שתשאיר אתכם עם הערכה עמוקה יותר לציוויליזציות המגוונות שעיצבו את עולמנו ותספק לכם זווית ראיה מחודשת ופיקחת אל מה שצופן לנו העתיד.
     

  • המסע לציוויליזציה השומרית הוא הראשון בסדרה של מסעות אל הציוויליזציות הגדולות של ההיסטוריה האנושית שפרושות לאורך 7000 שנים של היסטוריה.

לפרטים:
גור זיו - 054-5323331
info@q-israel.com

bottom of page